A Milli Squash Takımlarımızdan Tarihi Başarı!

A Milli Squash Takımlarımızdan Tarihi Başarı!

 

A Milli Squash Kadın ve Erkek Takımlarımız 17 - 20 Nisan 2024 tarihlerinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Squash Takımlar Şampiyonası'nda birbirinden güçlü rakipleri yenerek tarihi bir başarıya imza attı. Bulgaristan, Yunanistan, Gibraltar, Lüksemburg gibi bizden çok daha uzun zamandır Squash oynayan ülkelere karşı alınan galibiyetler gelecek için büyük umutlar vadetti. Takımlarımızın yaş ortalamalarının 20'lerde olması Avrupa Squash otoritelerinin de dikkatini çekti. 

Squash A Milli takımlarımız;  

Erkekler

Ergin Yörükoğlu (K) / Kalahan İstanbul Squash Kulübü

Mümin F. Bilen / İstanbul Squash Kulübü

Egebey Sesli / İstanbul Squash Kulübü

Emirhan Şen / Tema İstanbul Spor Kulübü

Malik Bilen / İstanbul Squash Kulübü

Levent Canbeyli / Antalya Muratpaşa Belediyespor Kulübü 

Kadınlar

Esmehan Kabakçı (K) / İstanbul Squash Kulübü

Zeynep Kabakçı / Kalahan İstanbul Squash Kulübü

İpeksu Dolma / Antalya Muratpaşa Belediyespor Kulübü

Selenay Kılıç / Bursa ADS Squash Kulübü

Tuana Karaca / Bursa ADS Squash Kulübü 

Erkek takımımız grup maçlarında Lüksemburg ve Bulgaristan'ı 3-1'lik skorlarla yenerken Jersey maçını 2-2 tamamlayarak grubundan namağlup olarak çıkarak çeyrek finale yükselme başarısını gösterdi. Takımımız çeyrek finalde Hırvatistan ile karşılaşarak oldukça çekişmeli maçı 3-1'lik skorla kaybetti. Sıralama maçlarında Slovenia takımına 3-1 yenilen takımımız, Yunanistan maçını 3-1 kazanarak Avrupa 7.'si oldu. 

Kadın takımımız ise Cebelitarık maçını 3-0 kazanmasına karşın İsveç ve Yunanistan maçlarını kaybederek grubunda 3. oldu.  İlk sıralama maçımızda Isle of Man takımını 3-0 rahat bir skorla yendikten sonra Lüksemburg takımına 2-1 yenilen takımımız, Jersey karşılaşmasını 3-0 kazanarak Avrupa 11.'si oldu.

 

Oyuncularımızı, antrenörlerimizi ve kulüplerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Bu Bölümdeki Diğer Haberler