2024 IKF Korbol Şampiyonlar Ligi Satellite Final Müsabakaları 18-20 Ocak 2024 tarihleri arasında Antalya Kemer'de yapıldı.

2024 IKF Korbol Şampiyonlar Ligi Satellite Final Müsabakaları 18-20 Ocak 2024 tarihleri arasında Antalya Kemer'de yapıldı.

Federasyonumuzun 2023-2024 yılı faaliyet programımızda yer alan, 2024 IKF Korfbol Şampiyonlar Ligi Satellite Finalleri, Uluslararası Korfbol Federasyonu ve Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu işbirliği ile 18-20 Ocak 2024 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Göynük Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilmiştir. 

Zevkli, heyecanlı ve çekişmeli mücadeleler sonucunda Finallerin Sıralama şu şekilde oluştur,

1. Schweriner KC (GER)

2. CCCD Carnaxide (POR)

3. Kocaeli Üniversitesi Spor Kulübü (TUR)

4. Yıldız Teknik Üniversiteliler Spor Kulübü (TUR)

şeklinde oluştu. 

Şampiyonanın Galler ve Portekizde gerçekleştirilen 1. turunda 14 kulübün yarıştığı müsabakalar sonunda Kemerde 4’lü finaller yapıldı ve Türk Korfbol tarihinde ilk kez 2 Türk takım Ikf kulüpler finallerinde aynı anda yer almış oldu. 

Kocaeli Üniversitesi Spor Kulübü ve Yıldız teknik üniversitesi Spor Kulüplerinin de yarıştığı müsabakalarda Kocaeli Üniversitesi Spor Kulübü 3. , Yıldız teknik üniversiteliler Spor Kulübü 4. sırada yer aldı. Bu sonuçla bir Türk  Korfbol Kulübü; Kocaeli Üniversitesi Spor Kulübü Korfbol Takımı IKF’in 3. kupası olan IKF Şampiyonlar Ligi Satellite Finali 3. sü oldu.


Bu Bölümdeki Diğer Haberler